NASZA DEWIZA

Pakujemy naturalnie

Dbamy o to co ważne

Nasze wartości to: rodzina, zdrowie, środowisko i życie


Działamy w równowadze

Ponad 20 lat w branży, niezmiennie w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju

Poznajmy się, zobacz jak to się zaczęło

Pakujemy naturalnie od samego początku naszej działalności mimo, że moda na eko wtedy nie istniała i nie mówiło się o dbaniu o środowisko naturalne dla kolejnych pokoleń.

Lata 90. ubiegłego wieku były dla nas czasem pełnym możliwości. Odważnie, choć z pewnymi obawami, w drewnianej stodole, zaczęły powstawać pierwsze opakowania z kartonu. Produkcja była trudna i skromna, choć na sprzęcie – maszynie Librex. Zespół stanowiły zaledwie 3 osoby dorosłe: Jadwiga, Jan, Marian, a także mała dziewczynka - Magda, która przyglądała się pracy rodziców i „wujka”.

Początkowa produkcja opakowań z kartonu pozwalała na utrzymanie rodziny i drobne inwestycje. Pierwszym klientem była zresztą dość duża w ówczesnym czasie firma: Spółdzielnia Mleczarska w Kołobrzegu. To był czas ciężkiej pracy, nauki, pomyłek oraz uczenia się na błędach. Czas, który dzięki determinacji i stawianiu małych kroków zaowocował rozwojem trwającym do dziś.

Oficjalne narodziny Teropak S.C. to 10 sierpnia 2006 r. Tamten czas to lojalna i co ważne zadowolona baza klientów, profesjonalny park maszynowy, kilkudziesięciu pracowników i fabryka znajdująca się w Tarnówce, gminie otoczonej lasami, łąkami w pobliżu Gwdy – największej rzeki Północnej Wielkopolski. Nie bez powodu wspominamy o naszym otoczeniu. Od zawsze było dla nas ważne, że jesteśmy częścią tego krajobrazu i społeczności, zatem nie pozwalamy na ingerencję w naturę. Firma produkcyjna to zobowiązanie. Nawet najmniejsze odstępstwo od norm może mieć ogromny wpływ na środowisko, dlatego też opakowania z kartonu to dziedzina, która wymaga mądrego podejścia do zrównoważanego rozwoju.

Obecnie w ofercie Teropaku znajdują się opakowania kartonowe w standardowych, naturalnych, głównie szarych i brązowych barwach, ale również kartony z nadrukiem. Do tych ostatnich zużywa się farby. W zgodzie z naszymi ideami i standardami staramy się wykorzystywać tylko te, które są jak najmniej inwazyjne dla środowiska m.in. stosujemy farby wodne. Tym samym możemy oferować ekologiczne opakowania dla każdej branży, wytrzymałe i dostosowane do zabezpieczenia każdego produktu bez względu na wagę i rozmiar.

Dbamy o to co ważne dla nas, ale także środowiska i lokalnej społeczności. Na pierwszym miejscu zawsze była i nadal jest rodzina. Gdy natomiast mówimy o rodzinie zależy nam także na jakości życia człowieka i całych społeczności, na które mamy bezpośredni i pośredni wpływ. Mamy świadomość, że nawet szczegół może dokonywać globalnych zmiana. Rodzina to priorytet, a zaraz obok niej zdrowie. Dbamy o to, aby nasza produkcja miała tylko pozytywny wpływ. To wszystko przekłada się dalej, czyli na jakość i naturalność naszych produktów. Ekologiczne opakowania to nie tylko nasz cel, ale i współcześnie konieczność, jeśli chcemy być świadomym producentem, działającym w duchu Zero Waste oraz zasad ESG. Wchodząc w kolejne dekady działalności, już z nowym kapitanem przy sterze, jeszcze bardziej skupiamy się na tych obszarach.

Obecnie rodzinnym Teropakiem zarządza Magdalena, która od dziecka przyglądała się rozwojowi firmy. Tata, Jan stale jednak czuwa i służy dobrą radą. Mocne strony nowej zarządzającej to znajomość branży, kompetencje biznesowe, ale co ważne wrażliwość na ochronę środowiskowa i relacje międzyludzkie. Jasna, prosta i przejrzysta komunikacja, uczciwość i autentyczność to naturalna droga do budowania jakości. Jakość natomiast jest tym czego nam wszystkim potrzeba, aby równowaga mogła zagościć w każdym obszarze naszego życia. Zrównoważony rozwój to troska o siebie, innych ludzi i otaczające nas środowisko.

Teropak S.C. to nie tylko produkcja kartonów. To nasze życie, nasza odpowiedzialność za rodzinę i kolejne pokolenia.

Pakujemy naturalnie - tak możemy zadbać o przyszłość naszych dzieci, kolejnych pokoleń.

DEVELOPED BY XTEMOS STUDIO @ 2021.

We work through every aspect at the planning

2010
FOUNDING YEAR
2000
HAPPY COSTUMERS
190
COMPANY WORK WITH US
2
OFFICES
21
TEAM MEMBERS
750
PROJECTS COMPLETED
Odtwórz wideo

Our company history and facts

I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

Odtwórz wideo

Design & development process demonstration

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul,like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart.